Dlaczego nie warto bać się terapii u psychologa?

Jeszcze nie tak dawno zaburzenia psychiczne były traktowane jako coś bardzo wstydliwego. Korzystanie z pomocy należało ukrywać, by nikt się o tym nie dowiedział.

Dziś pomoc jaką może przynieść psycholog Katowice jest nie do przecenienia. Szybkość życia, ciągły stres, praca na wysokich obrotach, chęć bycia najlepszym, mogą u każdego doprowadzić do załamania.

psychoterapia-katowice-psycholog
Zbiorowa moc

W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się grupowe warsztaty, jakie poprowadzi psychoterapeuta Katowice. Uczestnictwo w nich nie wymaga żadnej specjalnej aktywności, jeżeli nie chcemy, nie musimy się nawet odzywać. Możemy po prostu być i patrzeć, jak zupełnie inni ludzie radzą sobie ze znanymi nam problemami. Nie musimy ślepo kopiować ich zachowań, możemy na podstawie cudzych przeżyć i przemyśleń znaleźć swoje własne rozwiązanie. Mało tego, kiedy już odkryjemy swój sposób na poradzenie sobie z problemem, możemy przekazać go innym. Dzięki temu nie tylko zyskujemy, ale pomagamy też innym.
Skierowanie na terapię

Decyzję o uczestniczeniu w spotkaniach grupowych powinien podjąć psycholog. Znając słabe i mocne strony uczestników, będzie potrafił zadbać, by psychoterapia Katowice przebiegała bezpiecznie i zachowaniem komfortu psychicznego jej uczestników. Tylko takie postępowanie sprawi, że każdy z uczestników odniesie z niej jak najwięcej korzyści, niezależnie, czy będzie aktywnie brał udział, czy tylko zostanie biernym obserwatorem.

Zobacz ofertę psycholog Katowice dobry specjalista w Katowicach. Najlepszy gabinet i zaufany psycholog Sebastian Oryńczak sebastianorynczak.pl